BROWNIE Z RUMEM

18:39:00

Nigdy jeszcze nie robiłam brownie ani też nie jadłam. To moje pierwsze :), ale nie ostatnie, bo w domu bardzo lubią czekoladowe, mocno czekoladowe ciasta. Ciasto jest wilgotne i ciężkie a takie jest najlepsze. Brownie przypomina mi fondant. Smakuje tak samo. Nawet te same składniki, tylko to jest duża wersja. Ten przepis uznaje za najlepszy i już innego nie będę próbować. Chyba, że sama coś wymodzę. Składniki:
Blacha mała kwadratowa:
gorzka czekolada 200 gram
mleczna czekolada 50 gram
jaja 5 szt. 
masło 250 gram
mąka 1 szkl.
cukier muscovado (trzcinowy) 3/4 szkl.
rum 1 kieliszek


Sposób przygotowania:
1.
W garnku gotujemy wodę. Umieszczamy na tym miskę ( tak by miska nie dotykała dna i była tuż nad wodą). Do miski wrzucamy połamaną czekoladę gorzką oraz masło i rum. Wodę gotujemy na małym ogniu a czekoladę zostawiamy aby się rozpuściła. Po jakimś czasie wszystko mieszamy do całkowitego roztopienia, tak długo, aż masa będzie płynna i lśniąca.
2.
Jaja ubijamy z cukrem na puszysto. Dodajemy przesianą mąkę. Miksujemy. Następnie dodajemy lekko ostygniętą lecz wciąż ciepłą masę czekoladową. Ponownie miksujemy. Blachę wykładamy pergaminem. Wylewamy ciasto i wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 180 stopni na ok 15-20 min. Sprawdzamy patyczkiem, patyczek może być lekko brudny, ale wierzch powinien być spieczony i lekko popękany. Czekoladę mleczną ścieramy na tarce i posypujemy ciasto.

You Might Also Like

1 komentarze

Dziękuje za każdy komentarz :) pozdrawiam serdecznie Kuchnia Paulettes.

KUCHNIA PAULETTES NA INSTAGRAMIE